DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Potopa v kultúrnom dome

Dňa 10.12.2007 okolo 15-tej hodine čakalo na dolnolehotských miestnych kapelníkov nemilé prekvapenie. Po tom čo otvorili kultúrny dom za účelom hudobnej skúšky, uvideli v celej sále rozliatu a stále prúdiacu vodu. Pravdepodobne pretrhnuté potrubie v miestnych záchodoch spôsobilo obrovský prietok vody po celom obsahu dlážky, ktorý miestami presahoval až 15cm. Chlapci okamžite upozornili obecný úrad, po čom nasledovalo odstavenie prítoku p. Krnáčovou a menšia obecná brigáda na pomoc v odstraňovaní a vynášaní vody na ktorej sa zúčastnili pracovníčky o.ú. na čele s pánom starostom, ktorý sa osvedčil ako výborný vynášač vedier, ďalej ochotne pomohla rodina Hlásniková-ktorá zaberala a čľupotala, akoby mala miesto rúk plutvy no a pridalo sa aj zopár ochotníkov. Práca išla všetkým ako od ruky a tak sa miestnu povodeň podarilo odstrániť ani nie do troch hodín. Malým šťastím v nešťastí v tomto prípade bolo, že striekajúci prietok sa podarilo objaviť eventuálne včas, pretože o dva dni na to sa mala sála využiť na účely trhového obežného výpredaja kusov tovaru...

      


   Pri požiari rekreačného domu zomrela 52-ročná žena  

21.10.2007 21:43 zdroj SITA
DOLNÁ LEHOTA - V sobotu pol hodiny pred polnocou v Dolnej Lehote v Breznianskom okrese začal z nezistených príčin horieť rekreačný dom, ktorého majiteľom je 62-ročný Holanďan. Pri požiari zomrela jeho 52-ročná priateľka.
Požiar lokalizovali hasiči z Brezna. Na miesto sa dostavil znalec z odboru súdneho lekárstva, ktorý pri ohliadke ohoreného tela ženy nijaké viditeľné známky násilia nezistil. Na základe nálezu z vonkajšej ohliadky bol pravdepodobnou príčinou smrti popáleninový šok v kombinácii s dusením zo splodín horenia. Agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Majiteľa domu hospitalizovali s ľahkou intoxikáciou oxidom uhoľnatým a v nemocnici mu ošetrili aj drobné rezné poranenia na prstoch rúk. Dnes sa na miesto dostavil zisťovateľ požiarov z Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Brezno a odborníci Kriminalisticko-expertízneho ústavu. Výšku škody určia dodatočne po vypočutí poškodeného. Vyšetrovateľ v Brezne začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a nariadil vykonať súdnu pitvu. Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.
           


    Bil sa v krčme, skončil vo väzbe 
6.5.2004 11:50 zdroj SITA
Pravidlo - všetkého, no najmä alkoholu s mierou, si pravdepodobne zapamätá 19-ročný Róbert F. z Dolnej Lehoty (okres Brezno). Mladý nezamestnaný a doteraz netrestaný Lehoťan trávil voľný čas v noci z 26. na 27. marca v pohostinstve v Hronci. Krátko po polnoci tu však napadol Michala P. z Valaskej.

Len o tri roky staršieho mladíka opakovane udrel a kopol do tváre, a keď padol na zem, udrel ho do hlavy aj stoličkou. Michal sa zo zranení musel liečiť desať dní.

Róberta F. za jeho čin vzal v stredu sudca Okresného súdu v Brezne do väzby. Prípad vyšetrujú breznianski policajti ako trestný čin ublíženia na zdraví a výtržníctva.


   Vlámanie do predajne v Dolnej Lehote  

4/2003 zdroj www.horehronka.szm.sk
V dobe od 27. 3. 2003 od 17.20 hod do 28. 3. 2003 do 06.00 hod. v obci Dolná Lehota došlo ku krádeži vlámaním do predajne nemenovanej firmy odkiaľ páchateľ ukradol nezistené množstvo alkoholu, cigariet, potravín, cukroviniek, čím krádežou vznikla škoda pre majiteľa firmy z Lopeja vo výške 17.000,- Sk a poškodením zariadenia vo výške 1.500,- Sk. Šetrením príslušníkov OO PZ v Podbrezovej bol ako páchateľ zistený 20- ročný nezamestnaný, slobodný Ján Š. z Dolnej Lehoty.


Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek